Що таке айдентика?
Під айдентикою мається на увазі та частина бренду, яка описує його візуальне уявлення. Іншими словами, це звід принципів і правил, що дозволяє відтворити унікальний вигляд компанії на будь-якому носії. Це може бути корпоративна поліграфія, сувенірна продукція, оформлення інтер'єру офісу і будь-які інші елементи.

Щоб забезпечити це, потрібна професійна опрацювання наступних компонентів айдентики:
  • розробка логотипу - основний і унікальний елемент, що символізує приналежність того чи іншого об'єкта компанії;
  • розробка фірмового стилю - набір основних візуальних рішень, використовуваних для створення брендованих об'єктів. Він містить в собі приклади корпоративної поліграфії, сувенірної та канцелярської продукції, оформлені за суворо визначеними правилами;
  • розробка брендбуку - керівництво по застосуванню фірмового стилю в діяльності компанії. У ньому визначені кольорова схема, правила оформлення лого та інших графічних знаків, розміри відступів між елементами, фірмовий шрифт і багато іншого.
Це складне і комплексне завдання, виконання якої слід доручати професіоналам.

Відмінність фірмового стилю від брендбуку


У багатьох виникають складності в розумінні відмінностей між фірмовим стилем і брендбуком - найважливішими елементами айдентики. Деякі фахівці ототожнюють ці поняття, що в корені невірно. Різниця полягає в цільовому користувача цих продуктів.

Фірмовий стиль орієнтований на клієнтів. Це набір готових рішень по айдентиці, в дизайні яких дотримуються основні правила брендбуку. У нього можуть входити візитки, фірмові теки, бланки, ручки, конверти. Його завдання - збільшити впізнаваність компанії серед цільових споживачів, допомогти їм ідентифікувати її продукти серед безлічі представлених в точці продажу.

Але чи достатньо цього, коли потрібно розробити графічний банер для розміщення на дорогому білборді? Щоб поліграфія виглядала фірмово, унікально і впізнається, вона повинна бути розроблена з урахуванням заздалегідь визначених правил. Ось саме тут і допомагає бренбук. Його користувачами є штатні і сторонні дизайнери, маркетологи, декоратори та інші фахівці. Застосовуючи описані там правила, вони можуть надати будь-якого об'єкта фірмовий вигляд компанії.

Айдентика - імідж компанії

Разом зі створенням айдентики компанія отримує широкі можливості для подальшого зростання. Вона може віддалено і ефективно відкривати філії та підрозділи в нових містах, продавати франшизу, розширювати штат співробітників.

Розробка айдентики - найважливіше завдання на всіх етапах розвитку компанії, але задуматися про неї слід ще на ранніх етапах розвитку компанії. Це дозволить відразу ж почати роботу над формуванням унікального іміджу і поширенням його серед представників цільової аудиторії.

Публікація CASTCOM.

MINIBOSS GLOBAL

MiniBoss Business School International

MINIBOSS BUSINESS SCHOOL у м. Чернівці

MINIBOSS & BIGBOSS BUSINESS SCHOOL (UA schools)

LEONARDO ART SCHOOL (CHERNIVTSI)

Літній табір "MINIBOSS"

Літній табір MINIBOSS BUSINESS SCHOOL

Кен Робінсон. Новий погляд на систему освіти

ТЕЛЕБАЧЕННЯ ДЛЯ РОЗВИТКУ ДИТИНИ

ТЕЛЕБАЧЕННЯ ДЛЯ РОЗВИТКУ ДИТИНИ
www.televidenie.tv

ЗАПИСАТИСЯ В БІЗНЕС-ШКОЛУ

Інтернет-магазин MINIBOSS

ДАЕМ МОЖЛИВІСТЬ ВІДКРИТИ MINIBOSS BUSINESS SCHOOL У ВАШІЙ КРАЇНІ

ДАЕМ МОЖЛИВІСТЬ ВІДКРИТИ MINIBOSS BUSINESS SCHOOL У ВАШІЙ КРАЇНІ
www.miniboss-school.biz